Riga IFF programmu veido plaša t.s. Industrijas sadaļa, kuras ietvaros decembrī tiks organizētas meistarklases un lekcijas ar Eiropā atzītu režisoru un citu amata meistaru līdzdalību.

Šogad 2ANNAS komanda sadarbībā ar  Riga IFF un Eiropas Kinoakadēmiju aizsāks ikgadējās 'European Script Meeting' sanāksmes Rīgā, kur galvenā uzmanība būs pievērsta stāstam, stāstniekiem un kinoscenāriju profesionāļiem. 10. - 14. decembrī Rīgā pulcēsim starptautiskus kinoscenāristus, režisorus un producentus, lai projektus sākotnējās koncepcijas stadijā ievirzītu ceļā uz iespējamiem nākotnes kopražojumiem.

Savukārt Nacionālais Kino centrs gatavo plašu festivāla industrijas programmu "Riga Meetings", kas decembrī piedāvās īpašus notikumus – gan atzītu Eiropas filmu nozares pārstāvju lekcijas un filmu skates plašai auditorijai, gan meistarklases kinoprofesionāļiem, gan jaunāko Baltijas filmu skati.  Notiks arī  tradicionālā kinoproducentu tikšanās ar ārvalstu kolēģiem sadarbības un kopīgu projektu  uzsākšanai.

Festivāla mērķis ir veicināt Latvijas kinoprofesionāļu izaugsmi un pieredzes apmaiņu, kā arī veidot labvēlīgu vidi jaunu kontaktu dibināšanai starptautiskas sadarbības aspektā. Organizējot tikšanās ar ārvalstu producentiem, mēs ticam, ka izveidosies jaunas  sadarbības formas un attīsti kopprodukciju projekti starp Latviju un citām Eiropas valstīm. Tāpat industrijas programmas ietvaros tiks organizētas tikšanās ar ārvalstu producentiem, kuri savus projektus varētu iespējams filmēt Latvijā, piedāvājot plašu informāciju par līdzfinansējuma piesaisti, kā arī Latvijas un Rīgas priekšrocības filmēšanu realizējot šeit.