Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RigaIFF) tika izveidots 2013. gada nogalē, apvienojot visu Latvijas kino festivālu, Latvijas Kinematogrāfistu savienības (LKS), Latvijas Kino producentu asociācijas (LKPA) un Nacionālā Kino centra (NKC) spēkus, tādējādi panākot prezentācijas iespēju ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas mērogā.
Festivāla mērķi paredz, maksimāli saglabājot katra festivāla identitāti, kopīgi īstenot finansējuma piesaisti un celt kino festivāla publicitāti, kā arī apvienot vairākas saturiskās, organizatoriskās un administratīvās aktivitātes. Šāds vienots  festivāls kā RigaIFF kļūs par ikgadēju, reģionāli nozīmīgu notikumu un ar lielu nokavēšanos, taču tomēr iezīmētu Rīgu Eiropas un pasaules kino festivālu kartē.

Izvēlētā Festivāla modeļa universalitāte paredz divu paralēlu fundamentālu festivāla struktūras sadaļu attīstību - publikas un industrijas sadaļu. Šādai, universālai festivālformai ir vērā ņemams potenciāls kļūt par spilgtu, loģisku, racionālu, praktisku un ilgtspējīgu Latvijas kinopasākumu vienojošu modeli, kā arī par lielisku kultūrtūrisma un kino profesionāļu piesaistes instrumentu gan Rīgai kā notikumu epicentram, gan visai Latvijai un tās kino industrijai.

2014. Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gads ir viens no iemesliem, kas ir ļāvis Rīgas Starptautiskajam kino festivālam tikt ieraudzītam, atspoguļotam un profesionāli pozicionētam ne tikai vietējai, bet arī starptautiskajai auditorijai. Unikālais notikums - Eiropas filmu akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija mums šogad piedāvā lielisku iespēju prezentēt starptautiskā vidē Latvijas kino.