12th, November, 2014, RigaIFF

Fransuā Ozons dāvina Baltinavai “Jauno draudzeni”

19. novembrī plkst. 19:00 Rīgā – tikai dažas dienas pēc pasaules pirmizrādes – Rīgas Starptautiskā kino festivāla ieskaņas pasākumā būs redzams ievērības cienīgs Eiropas kino. Rīgas Starptautiskais kino festivāls sadarbībā ar kinoteātri “Splendid Palace” aicina apmeklēt filmas “Jaunā draudzene”, ko veidojis viens no skandalozākajiem Eiropas režisoriem – Fransuā Ozons, Latvijas pirmizrādi.

Filma “Jaunā draudzene” ir trāpīgs Eiropas vidusšķiras portretējums, kas ārēji nevainojamā pasaulē spēj pamanīt cilvēku savstarpējo attiecību maldus, apslēptākās ilgas, vēlmi pārkāpt robežas. Klēra (Ainaisa Demustjē) ļoti pārdzīvo savas labākās draudzenes nāvi – viņas bijušas tuvas kopš bērnības, kopā pieaugušas un pat vienlaicīgi apprecējušās. Tikmēr bēdu nomāktais atraitnis (Romēns Duriss) piedāvā Klērai interesantu veidu kā cīnīties ar sērām...

Filmas režisors Fransuā Ozons veiksmīgi spēlējas ar žanriem un skatītāju gaidām, veikli pārslēdzoties no drāmas uz komēdiju un otrādi, eleganti apvienojot ironiju ar ģimenes attiecību, mātišķuma un kaislību izpēti.

Kinofilma uzņemta pēc angļu rakstnieces Rutas Rendelas slavenā stāsta motīviem, rakstniece zināma kā veiksmīga detektīva žanra meistare, ar kuras darbiem labprāt strādājuši tādi grandi kā Pedro Almodovars un Klods Šabrols.

Viena no Rīgas Starptautiskā kino festivāla rašanās ierosmēm ir kvalitatīva Eiropas kino pieejamības nodrošināšana vietējiem skatītājiem un Latvijas kino nozares popularizēšana starptautiskā mērogā.  Festivāla aktivitātes paredz kino izrādīšanu veikt ne tikai Rīgā, turpmākajos gados izvēršot sadarbību ar reģioniem. Filmu festivāla 2ANNAS Latvijas tūres laikā viena no pieturvietām bija Baltinavas kultūras nams, kurš raksturo līdzīgas situācijas daudzviet Latvijā – ir liela skatītāju interese, bet ierobežotas tehniskās iespējas, kas ietekmē kino skatīšanās kvalitāti. Tieši tādēļ Riga IFF savu darbību sāk ar simbolisku dāvinājumu – visi 19. novembrī festivāla ieskaņas seansa laikā savāktie līdzekļi tiks novirzīti Baltinavas kultūras nama kino izrādīšanas iespēju uzlabošanai.

Biļetes uz Fransuā Ozona filmas “Jaunā draudzene” ekskluzīvo seansu – pirmizrādi 19. novembrī var iegādāties Biļešu servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv.


<p><br></p>