21st, October, 2014, RigaIFF

Aicinām intriģējošā ceļojumā - Kino takas

No 21. oktobra Rīgas Starptautiskais kino festivāls kopā ar LKA Rīgas Kino muzeju aicina iedziļināties Latvijas kino vēstures takās.

LKA Rīgas Kino muzejs, sadarbojoties ar kinovēstures speciālistiem Agri Redoviču un Kristīni Matīsu, ir izstrādājis Kino taku karti. Kino taku karte ir intriģējošs ceļojums pa kinopilsētu Rīgu. Tā ietver informāciju par filmēšanas vietām, kur tapušas gan padomju laika kulta filmas, gan mūsdienu Latvijas kino. Tajā stāstīts par personībām, Rīgas vēsturiskajiem un esošajiem kinoteātriem, kā arī par citiem ar kino saistītiem uzņēmumiem pilsētā. Informācija ir papildināta ar attēliem, lai parādītu, kā vieta izskatās attiecīgajā filmā.

 

Ir izstrādāti arī četri maršruti, pēc kuriem vadoties gan rīdzinieki, gan pilsētas viesi var iziet nelielā kinoceļojumā pa Rīgu. Taka „Vecrīga” atklās populāro padomju filmu uzņemšanas vietas – Šerloka Holmsa un doktora Vatsona piedzīvojumu filmēšanu Jaunielā, Zirgu ielas pārtapšanu pēckara Vācijas pilsētas tēlā filmā „Septiņpadsimt pavasara mirkļi” (1973), tā parādīs pazīsatmu latviešu filmu tapšanss vietas – kur Anita (Akvelīna Līvmane) filmā „Ābols upē” (1974) sūca kokteiļus kafejnīcā, vai Kurmis (Eduards Pāvuls) ar biedriem „Pie bagātās kundzes” (1969) līmēja politiskos platātus. Līdzīgus stāstus piedāvā arī pārējie maršruti.

 

Kino taku karte pieejama Rīgas Kino muzeja mājas lapā latviešu un krievu valodās, tuvākajā laikā tā būs arī angļu valodā: http://www.kinomuzejs.lv/karte


<br>