16th, September, 2014, RigaIFF

Ir zināmās Eiropas Kinoakadēmijas balvai (EFA) izvirzītās filmas

16. septembrī, preses konferences laikā, piedaloties Eiropas Kinoakadēmijas balvas (EFA) valdes priekšsēdētājai, poļu kinorežisorei Agneškai Holandai (Agnieszka Holland), Eiropas Kinoakadēmijas balvas direktorei Marionai Doringai (Marion Döring) un nodibinājuma Rīga 2014 vadītājai Diānai Čivlei, tika paziņotas filmas, kas šogad pretendēs uz 27. Eiropas Kinoakadēmijas balvu. Šis ir īpašs gods Rīgai, jo tradicionāli filmu saraksts tiek paziņotas Eiropas Kinoakadēmijas mītnes vietā – Berlīnē.

Biedri no tām 20 valstīm, kurās ir visvairāk EFA biedru, ir nobalsojuši par vienu nacionālo filmu, kura tiek iekļauta sarakstā. Sarakstu ar citām filmām papildināja Atlases komiteja, kuras sastāvā ir EFA valdes locekļi un īpaši aicināti eksperti - Marks Adams (Mark Adams, Lielbritānija), Marita Kapla (Marit Kapla, Zviedrija), Stefans Kitanovs (Stefan Kitanov, Bulgārija), Pazs Lazaro (Paz Pazaro, Spānija), Kristofs Leparks (Cristophe Leparc, Francija) un Elma Tatagariča (Elma Tatagaric, Bosnija un Hercegovina).

Tuvāko nedēļu laikā vairāk nekā 3000 Eiropas Kinoakadēmijas biedri balsos par filmām kategorijās: Labākā Eiropas filma; Labākais Eiropas režisors; Labākā aktrise; Labākais aktieris un Labākais scenārijs. Nominācijas tiks paziņotas 8.novembrī Seviļas Eiropas Filmu Festivālā Spānijā. Septiņu cilvēku žūrija izlems par uzvarētājiem septiņās kategorijās: Labākais Eiropas operators, Montāžas režisors, Filmas mākslinieks, Kostīmu dizaineris, Komponists un Skaņu režisors.
Plašāk:  www.europeanfilmawards.eu



<p><br></p>

EFA SELECTION 2014




ALIENATION
ОТЧУЖДЕНИЕ
(OTCHUJDENIE)
Bulgaria
DIRECTED BY:Milko Lazarov
WRITTEN BY: Milko Lazarov, Kitodar Todorov& Georgi Tenev

PRODUCEDBY: Veselka Kiryakova

AMOUR FOU
Austria/Luxembourg/Germany          
WRITTEN & DIRECTED BY:Jessica Hausner
PRODUCED BY: Martin Gschlacht,Antonin Svoboda, Bruno Wagner, Bady Minck, Alexander Dumreicher-Ivanceanu &Philippe Bober

BEAUTIFUL YOUTH
HERMOSA JUVENTUD

Spain/France         
DIRECTED BY:Jaime Rosales
WRITTEN BY: Jaime Rosales & Enric Rufas
PRODUCED BY: Jaime Rosales, José María Morales,Jérôme Dopffer & Barbara Diez

BIRDPEOPLE
France
DIRECTED BY:Pascale Ferran
WRITTEN BY: Pascale Ferran & Guillaume Bréaud
PRODUCED BY: Denis Freyd

BLIND
Norway  
WRITTEN & DIRECTED BY:Eskil Vogt
PRODUCED BY: Hans-Jørgen Osnes & SigveEndresen

BLIND DATES
SHEMTKHVEVITI PAEMNEBI

Georgia
DIRECTED BY:Levan Koguashvili        
WRITTEN BY: Boris Frumin & Levan Koguashvili
PRODUCED BY: Suliko Tsulukidze

CALVARY
Ireland/UK
WRITTEN & DIRECTED BY: John Michael McDonagh
PRODUCED BY: Chris Clark & Flora Fernandez Marengo

CANNIBAL
CANÍBAL

Spain/Romania/Russia/France
DIRECTED BY:Manuel Martín Cuenca
WRITTEN BY: Alejandro Hernández & Manuel Martín Cuenca
PRODUCED BY: Manuel Martín Cuenca, Fernando Bovaira & Simón De Santiago

CLASS ENEMY
RAZREDNI SOVRAŽNIK

Slovenia
DIRECTED BY:Rok Biček
WRITTEN BY: Nejc Gazvoda, Rok Biček & Janez Lapajne
PRODUCED BY: Aiken Veronika Prosenc & Janez Lapajne

CONCRETE NIGHT
BETONIYÖ

Finland/Sweden/Denmark
DIRECTED BY:Pirjo Honkasalo
WRITTEN BY: Pirkko Saisio & Pirjo Honkasalo
PRODUCED BY: Mark Lwoff & Misha Jaari

DREAMLAND
TRAUMLAND

Switzerland/Germany
WRITTEN & DIRECTED BY:Petra Volpe
PRODUCED BY: Lukas Hobi & Reto Schaerli

FAIRPLAY
Czech Republic/Slovakia/Germany
WRITTEN & DIRECTED BY: Andrea Sedlackova
PRODUCED BY: Pavel Strnad, Thommy Kral & Silvia Panakova

FORCE MAJEURE
TURIST

Sweden/Denmark/France/Norway
WRITTEN & DIRECTED BY: Ruben Östlund
PRODUCED BY: Erik Hemmendorff, Marie Kjellson & Philippe Bober

FRANK
UK/Ireland
DIRECTED BY: Lenny Abrahamson
WRITTEN BY: Jon Ronson & Peter Straughan
PRODUCED BY: Ed Guiney, David Barron & Stevie Lee

                                                                                                                          

GIRLHOOD
BANDE DE FILLES

France
WRITTEN & DIRECTED BY: Céline Sciamma
PRODUCED BY: Bénédicte Couvreur

GOODBYETO LANGUAGE
ADIEU AU LANGAGE

France
WRITTEN & DIRECTED BY:Jean-Luc Godard
PRODUCED BY: Brahim Chioua

HOMEFROM HOME - CHRONICLE OF A VISION
DIE ANDERE HEIMAT – CHRONIK EINER SEHNSUCHT

Germany/France
DIRECTED BY: Edgar Reitz
WRITTEN BY: Edgar Reitz & Gert Heidenreich
PRODUCED BY: Christian Reitz

HUMAN CAPITAL
IL CAPITALE UMANO

Italy
DIRECTED BY: Paolo Virzì
WRITTEN BY: Francesco  Piccolo,Francesco  Bruni & Paolo  Virzì
PRODUCED BY: Fabrizio Donvito, Marco Cohen, Benedetto Habib, Philippe Gompel& Birgit Kemner

IDA
Poland/Denmark
DIRECTED BY: Pawel Pawlikowski
WRITTEN BY: Paweł Pawlikowski & Rebecca Lenkiewicz
PRODUCED BY: Eric Abraham, Piotr Dzięcioł, Ewa Puszczyńska &  Christian Husum

IN ORDEROF DISAPPEARANCE
KRAFTIDIOTEN

Norway
DIRECTED BY: Hans Petter Moland
WRITTEN BY: Kim Fupz Aakeson
PRODUCED BY: Finn Gjerdrum & Stein B. Kvae

KERTU.LOVE IS BLIND
KERTU

Estonia
WRITTEN & DIRECTED BY: Ilmar Raag
PRODUCED BY: Riina Sildos

LEVIATHAN
LEVIAFAN

Russia
DIRECTED BY: Andrey Zvyagintsev
WRITTEN BY: Oleg Negin & Andrey Zvyagintsev
PRODUCED BY: Alexander Rodnyansky & Sergey Melkumov

LIFE IN A FISHBOWL
VONARSTRÆTI

Iceland/Sweden/Finland/Czech Republic
DIRECTED BY: Baldvin Zophoníasson
WRITTEN BY: Baldvin Zophoníasson, Birgir Steinarsson
PRODUCED BY: Julius Kemp, Ingvar Thordarson, Per Janérus, Markus Selin, JukkaHelle, Karla Stojakova

LIVINGIS EASY WITH EYES CLOSED
VIVIR ES FÁCIL CON LOS OJOS CERRADOS

Spain
WRITTEN & DIRECTED BY:David Trueba
PRODUCED BY: Cristina Huete

LOCKE
UK
WRITTEN & DIRECTED BY: Steven Knight
PRODUCED BY: Guy Heeley & Paul Webster

MACONDO
Austria
WRITTEN & DIRECTED BY: Sudabeh Mortezai
PRODUCED BY: Oliver Neumann & Sabine Moser

MISS VIOLENCE
Greece
DIRECTED BY: Alexandros  Avranas
WRITTEN BY: Alexandros Avranas & Kostas Peroulis
PRODUCED BY: Christos V. Konstantakopoulos, Vasilis Chrysanthopoulos &Alexandros Avranas

MR.TURNER
UK/France/Germany
WRITTEN & DIRECTED BY: Mike Leigh
PRODUCED BY: Georgina  Lowe

NYMPHOMANIACDIRECTOR'S CUT - VOLUME I & 2
Denmark/Germany/France/Belgium
WRITTEN & DIRECTED BY: Lars von Trier
PRODUCED BY: Louise Vesth

OFHORSES AND MEN
HROSS Í OSS

Iceland/Norway/Germany
WRITTEN & DIRECTED BY: Benedikt Erlingson
PRODUCED BY: Fridrik Thor Fridriksson

PAPUSZA
Poland
WRITTEN & DIRECTED BY: Joanna Kos-Krauze & Krzysztof Krauze
PRODUCED BY: Lambros Ziotas

STARREDUP
UK
DIRECTED BY: David  Mackenzie
WRITTEN BY: Jonathan  Asser
PRODUCED BY: Gillian Berrie

STILLLIFE
UK/Italy
WRITTEN & DIRECTED BY: Uberto Pasolini
PRODUCED BY: Uberto Pasolini, Felix Vossen & Christopher Simon

STRATOS
TO MIKRO PSARI

Greece/Germany/Cyprus
DIRECTED BY: Yannis Economides
WRITTEN BY: Yannis Economides, Thanos Xiros, Vangelis Mourikis, Christos V.Konstantakopoulos & Harry Lagoussis
PRODUCED BY: Christos V. Konstantakopoulos

THAT LOVELY GIRL
HARCHEK ME HEADRO

Israel
WRITTEN & DIRECTED BY: Keren Yedaya
PRODUCED BY: Marek Rozenbaum, Michael Eckelt, Emmanuel Agneray & JeromeBleitrach

THE DARKVALLEY
DAS FINSTERE TAL

Austria/Germany
DIRECTED BY: Andreas Prochaska
WRITTEN BY: Martin Ambrosch
PRODUCED BY: Helmut Grasser & Stefan Arndt

THEKINDERGARTEN TEACHER
HAGANENET

Israel/France
WRITTEN & DIRECTED BY: Nadav Lapid
PRODUCED BY: Osnat Keren-Handelsman, Talia Kleinhendler & Carole Scotta

THE LAMB
KUZU

Turkey/Germany
WRITTEN, DIRECTED & PRODUCED BY: Kutlug Ataman

THETRIBE
PLEMYA

Ukraine  
WRITTEN & DIRECTED BY: Myroslav Slaboshpytskiy
PRODUCED BY: Valentyn Vasyanovych & Iya Myslytska

THE WONDERS
LE MERAVIGLIE

Italy/Germany/Switzerland
WRITTEN & DIRECTED BY: Alice Rohrwacher
PRODUCED BY: Carlo Cresto-Dina, Karl Baumgartner, Tiziana  Soudani & Michael Weber

TWODAYS, ONE NIGHT
DEUX JOURS, UNE NUIT

Belgium
WRITTEN,DIRECTED & PRODUCED BY: Jean-Pierre & Luc  Dardenne

UNDER THE SKIN
UK
DIRECTED BY: Jonathan Glazer
WRITTEN BY: WalterCampbell & Jonathan Glazer

PRODUCED BY: Nick Wechsler & James Wilson

VIOLETTE
France/Belgium
DIRECTED BY: Martin Provost
WRITTEN BY: Martin Provost, Marc Abdelnour & René  de Ceccatty
PRODUCED BY: Miléna Poylo & Gilles Sacuto

WALESA
Poland
DIRECTED BY: Andrzej Wajda
WRITTEN BY: Janusz Głowacki
PRODUCED BY: Michał Kwieciński

WE ARETHE BEST!
VI ÄR BÄST!

Sweden/Denmark
WRITTEN & DIRECTED BY: Lukas Moodysson
PRODUCED BY: Lars Jönsson

WHENEVENING FALLS ON BUCHAREST OR METABOLISM
CÂND SE LASA SEARA PESTE BUCURESTI SAU METABOLISM

Romania/France
WRITTEN & DIRECTED BY: Corneliu Porumboiu
PRODUCED BY: Marcela Ursu

 

WHITEGOD
FEHÉR ISTEN

Hungary/Germany/Sweden
DIRECTED BY: Kornél Mundruczó
WRITTEN BY: Kata Wéber, Kornél Mundruczó & Viktória  Petrányi
PRODUCED BY: Viktória Petrányi

 

WINTERSLEEP
KIŞ UYKUSU

Turkey/France/Germany
DIRECTED BY: Nuri Bilge Ceylan
WRITTEN BY: Ebru Ceylan & Nuri Bilge Ceylan
PRODUCED BY: Zeynep Özbatur Atakan

WOLF
Netherlands
WRITTEN & DIRECTED BY: Jim Taihuttu
PRODUCED BY: Julius Ponten

 


WOUNDED
LA HERIDA

Spain
DIRECTED BY: Fernando Franco
WRITTEN BY: Fernando Franco & Enric Rufas
PRODUCED BY: Koldo Zuazua