10th, September, 2014, RigaIFF

Vērienīgie kino notikumi Rīgā

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros 13. decembrī notiekošā Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija ir pamudinājusi apvienoties arī Latvijas kino profesionāļus, lai iespējami daudzveidīgi prezentētu Latvijas kino starptautiski. Decembrī Rīgā vienuviet pulcēsies ārvalstu kino profesionāļi un Latvijas kino industrijas pārstāvji, lai ar kino festivāla, kinoprofesionāļu meistardarbnīcu, lekciju starpniecību un kinoseansiem plašākai auditorijai veicinātu starptautisku kopprojektu rašanos, kā arī būtisku kontaktu dibināšanu.

„Eiropas Kinoakadēmijas izvēle, rīkojot šī gada balvu pasniegšanas ceremoniju Rīgā, nodrošina starptautisku redzamību Eiropas kultūras galvaspilsētas gada noslēgumā. Patiešām  iepriecinoša ir  Latvijas kino ļaužu rosība un gatavība izmantot šo notikumu ne tikai padarot redzamāku Latvijas kino Eiropā, bet arī rodot spēcīgus impulsus nozares pasākumu pilveidošanā. Rīgas starptautiskais kinofestivāls ir atbalstāma, Eiropas kinonotikumu kalendārā integrēta ilgtermiņa iniciatīva,” uzsver nodibinājuma Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.


No 2. līdz 12.decembrim pirmo reizi norisināsies Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RigaIFF), kurā skatītājiem tiks piedāvātas vairāk nekā 120 filmas, tai skaitā Latvijas Nacionālā filmu festivāla „Lielais Kristaps – 2014” konkursa un ārpuskonkursa skates.
Šogad Lielā Kristapa žūrijā piedalīsies vairāki Eiropas Kinoakadēmijas (EFA) biedri. Jaunums ir īpašā Lielā Kristapa skatītāju simpātiju balva, kas pirmoreiz tiks piešķirta vienai no RigaIFF programmā iekļautajām Eiropas filmām. Festivāla programmas viens no centrāliem akcentiem būs EFA balvai nominēto filmu programma. Tāpat kino festivāls piedāvās Eiropas kino retrospektīvu, kas atvedīs uz Rīgu ļoti īpašu viesi. Programma veltīta EFA balvai par ieguldījumu pasaules kinematogrāfā. Programmā tiks iekļautas filmas no deviņdesmito gadu vidus līdz mūsdienām - arī jaunākā norvēģu aktrises, režisores un Ingmara Bergmana mūzas Līvas Ulmanes režisētā filma – „Jūlijas jaunkundze”. Vēl vairāk – festivāla goda viese būs pati režisore, tiekoties ar auditoriju pirms savas filmas seansa.

„Šā gada decembrī Rīgai būs pievērsta turpat visas Eiropas kino pasaules uzmanība. Grūti iedomāties vēl veiksmīgāku brīdi, kad aizsākt patiesi vērienīga un profesionāla starptautiska kinofestivāla pastāvēšanu,” akcentē Rīgas Starptautiskā kino festivāla direktore Sonora Broka.

Rīgas Starptautiskajam kino festivāla ietvaros Nacionālais kino centrs organizē plašu industrijas sadaļu, kurā tiks iekļauti dažādi pasākumi kā kino nozares vietējiem un ārvalstu pārstāvjiem, tā arī festivāla skatītājiem. „Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas norise Rīgā ļauj mums pilnvērtīgi ierakstīt Latvijas kino Eiropas kontekstā, kā arī, cerams, veidot un turpināt daudzpusīgu sadarbību ar Eiropas kino profesionāļiem. Lekcijas un radošās darbnīcas, kas decembrī notiks Rīgā, ir iespēja apmeklētājiem klātienē tikties arī ar leģendāriem kino veidotājiem,” pauž Nacionālā Kino centra direktore Dita Rietuma.


<p><br></p>