3rd, April, 2014, RigaIFF

Decembrī notiks pirmais Rīgas Starptautiskais kino festivāls

Ceturtdien, 3. aprīlī notikušajā preses konferencē tika paziņots par Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (RigaIFF) norisi, kas no 2. līdz 12. decembrim piedāvās bagātīgu kino programmu gan skatītājiem, gan jomas profesionāļiem.
Ideju veidot šāda mēroga pasākumu motivēja tas, ka 13. decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija.

„Latvijas Kinoproducentu asociācija jau teica, ka šāds liela mēroga festivāls reģionā vajadzīgs, kad rakstīja kino nozares stratēģiju,” par festivāla idejisko sākumu stāstīja producente Aija Bērziņa. „Festivāls būs iespēja no šā notikuma iegūt vairāk gan skatītājiem, gan nozares profesionāļiem,” pauda A. Bērziņa, norādot – redzot, cik daudz cilvēku Latvijas filmas noskatījušies televīzijā, kā arī to, cik apmeklēts iepriekš notikušais festivāls „Arsenāls”, jāsaprot, – kino ir nozīmīga kultūras dzīves daļa.

Festivālu rīko biedrība „Rīgas Starptautiskais kinofestivāls”, kurā kopīgam darbam apvienojusies Latvijas Kinematogrāfistu savienība, Latvijas Nacionālo filmu festivāls „Lielais Kristaps”, Rīgas Starptautiskais filmu festivāls«2Annas», kā arī Latvijas Kinoproducentu asociācija.

«Lielā Kristapa»
balvas šogad tiks piešķirtas Latvijas labākajām filmām un kino profesionāļiem jau 26. reizi. Konkursa programmu veidos nominācijas ieguvušās filmas, ko piešķirs profesionālo organizāciju un grupu veidotas ekspertu komisijas. Festivāla laikā konkursa filmas vērtēs un apbalvos starptautiska žūrija, kuras sastāvā pirmo reizi plānota arī Eiropas Kinoakadēmijas pārstāvju dalība.

Otrajā cēlienā – RigaIFF laikā – iecerēts atbilstoši kopprojekta iespējām izrādīt balvām nominēto filmu skati un retrospektīvu, kas veltīta tai kino personībai, kas šogad saņems Akadēmijas balvu par mūža ieguldījumu. Eiropas Kinoakadēmijas ceremonijas norises Rīgā dēļ, skatītājus gaida tikšanās ar filmu aktieriem un veidotājiem.

Industrijas sadaļas ietvaros tiks organizētas meistarklases un lekcijas ar Eiropā atzītu režisoru un citu amata meistaru līdzdalību, tiks veicināta Latvijas kinoprofesionāļu profesionālā izaugsme un pieredzes apmaiņa, kā arī veidoti jauni kontakti, lai attīstītu kopprodukciju projektus. 


<p><br></p>